Espresso su

#espresso su Daiva Lideikiene: kreditavime svarbiausia ne kiekis, o kokybė

23 Birželis 2020PayRay

„Man labai rūpi žmonės, su kuriais dirbu“, – sakoDaiva Lideikienė, „PayRay“ rizikos vadovė. Natūralu, kad kone kiekvieną dieną ji pradeda nuo pašnekesio su kolegomis tiek apie nuveiktus, tiek ir apie laukiančius darbus. Atsikvėpti nuo spartaus kasdienio tempo D. Lideikienei geriausiai padeda kelionės – ji atskleidžia visuomet turinti bilietus bent vienai išvykai į užsienio šalį. Geriau susipažinti su „PayRay“ rizikos vadove galite prie kavos puodelio.

Kokios jūsų pagrindinės atsakomybės „PayRayEsu rizikos vadovė – atlieku rizikos vertinimą tiek individualių klientų, tiek ir viso „PayRay“ portfelio. Tinkamai suvaldyta rizika iš esmės reiškia finansų įstaigos pelningumą. Kitaip tariant, mes parduodame pinigus, tad turime juos susigrąžinti. Būtent tokia ir yra mano pagrindinė užduotis – žiūrėti, kad jie sugrįžtų: įvertinti kliento profilį, sandorio struktūrą ir pateikti išvadas kolegoms.

Kaip prasideda jūsų darbo diena? Man labai rūpi žmonės, su kuriais dirbu, ir užduotys, kurias turiu atlikti. Todėl mano darbo diena beveik visada prasideda pokalbiu su kolegomis, aptarimu tiek to, kas jau nuveikta, tiek ir to, ką dar turime padaryti.

Koks, jūsų nuomone, yra didžiausias „PayRay“ pasiekimas iki šiol? Darbus „PayRay“ pradėjome nuo nulio ir sėkmingai sukūrėme visus procesus. Manau, kad didžiausias mūsų pasiekimas – užaugintas kokybiškas faktoringo portfelis. Ir, žinoma, banko licencija, reiškianti naują bendrovės veiklos etapą. Kartu su juo mūsų visų laukia daugiau atsakomybių ir iššūkių, o tai neabejotinai atneš daugiau spalvų į kasdienius darbus.

Kuo užsiimate laisvalaikiu? Mano didžiausia aistra – kelionės ir jų organizavimas. Visada turiu bilietus bent vienai ar dviem kelionėms. Pavyzdžiui, artimiausiu metu skrisiu į Vokietiją, kur aplankysiu seserį, o vėliau kartu su šeima keliausime į Norvegiją. Man svarbiausia pats keliavimo procesas: judesys, įspūdžiai, kraštovaizdis, maistas ir kiti dalykai, leidžiantys kuo geriau pažinti šalį. Tiesa, nesistengiu kelionių suplanuoti pedantiškai, nes be spontaniškų sprendimų jos tiesiog prarastų savo žavesį.

Kokius patarimus (kaip rizikos vadovė) išskirtumėte sėkmingam kelionės organizavimui? Aš pati pirmiausia įvertinu, kiek kainuos skrydžiai, nakvynė pasirinktoje šalyje ir kiti būtini dalykai. Dažniausiai tai padeda išvengti didelių siurprizų. Antra, svarbu iš anksto pasidomėti šalimi, į kurią keliaujama: ką ten galima pamatyti ir patirti. Trečia, ne mažiau svarbu suderinti visų keliautojų interesus. Kadangi keliones planuoju visai šeimai, stengiuosi parinkti veiklas, kurios sudomintų ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus.

Kokio įdomaus fakto apie jus nežino kolegos? Filipinuose turistai skatinami nežaloti gamtos su užrašu „Take nothing, just memories“ (liet. – „Pasiimk tik įspūdžius“). Kelionėse stengiuosi būtent įspūdžius ir kolekcionuoti, ypatingai mėgstu aplankyti terminių vandenų baseinus. Juos teko aplankyti net tokiose šalyse kaip Filipinai, Kosta Rika ar Peru. Labiausiai įsiminusi vieta – terminis baseinas senoviniame Toskanos kaimelyje Rapolano Terme. 

Kokią knygą/filmą/užsiėmimą rekomenduotumėte? Rekomenduoju išbandyti gerų gidų vedamas ekskursijas po Vilnių – neseniai buvau pirmą kartą ir man labai patiko. Kitas dalykas, šią vasarą leidomės į kelionę po Lietuvą, įsiminė prie Naujosios Akmenės aplankyti „Marso kanjonai“. Ir save, ir kitus raginu daugiau pasižalgyti po Lietuvą, įdomių vietų galima atrasti ir čia.

Koks jūsų mottoDar vaikystėje labai gerai įsiminiau vienos dainelės žodžius: „Tik labai svarbu norėti, pasistengti ir tikėti“. Jie ir yra motto, kuriuo vadovaujuosi. 

Espresso ar cappucino? Esu ypatingai išranki kavai – ją geriu tik labai gerą arba negeriu visai. Mano įpročiai nesikeičia: dažniausiai mėgaujuosi kava su pienu ar cappucino.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių