Naujienos

Finansų sektoriaus kompanija „PayRay“ taps banku

23 Birželis 2020PayRay

Lietuvos banko teikimu Europos centrinis bankas išdavė banko licenciją, leidžiančią skolinti ir priimti indėlius, sparčiai augančiai finansų sektoriaus kompanijai „PayRay“. Tai leis „PayRay“, teikiančiai faktoringo paslaugas ir mikrokreditus smulkiajam bei vidutiniam verslui, toliau plėsti paslaugų portfelį ir dar geriau atliepti klientų poreikius.

„Siūlydami aukštos pridėtinės vertės apyvartinio kapitalo ir verslo vystymo finansavimo sprendimus smulkiajam ir vidutiniam verslui, per daugiau nei metus įsitvirtinome Lietuvos rinkoje ir pademonstravome puikius rezultatus. Nagrinėdami klientų poreikius ir rinkos potencialą, priėmėme strateginį sprendimą plėsti „PayRay“ veiklą ir kreipėmės į atsakingas institucijas dėl banko licencijos. Teigiamas jų sprendimas išduoti licenciją, leidžiančią teikti bankininkystės paslaugas visa apimtimi, žymi naują ir svarbų etapą tiek mums, kaip kompanijai, tiek ir mūsų klientams“, – sako Renato La Fianza, „PayRay“ vadovas.

Anot R. La Fianza, šis „PayRay“ žingsnis prisidės prie konkurencijos Lietuvos finansų sektoriuje didėjimo, o tai bus naudinga ir šalies ekonomikai. „PayRay“ siūlo apyvartinio kapitalo finansavimo sprendimus skirtingo dydžio verslams ir pristato save kaip alternatyvą kitiems šalies bankinio sektoriaus žaidėjams. Bendrovė, įžvelgusi nišą naujo banko veiklai, artimiausiu metu praneš apie ambicingus planus, susijusius tiek su klientams siūlomų paslaugų portfelio, tiek ir su veiklos geografijos plėtra.

Kompanijos teikiamų paslaugų krepšelį neseniai papildė mikrokreditai. Bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), jie išduodami ūkininkams ir smulkiosioms įmonėms. Paslauga gali pasinaudoti ne daugiau kaip 9 darbuotojus turinčios įmonės, kurios veikia bent dvejus metus, o jų metinė apyvarta ir balansas neviršija 2 mln. eurų. Iš viso numatoma išduoti iki 10 mln. eurų mikrokreditų, kuriems suteikiama EIF garantija.

Visa tai reiškia daugiau galimybių šalyje veikiantiems smulkiesiems ir vidutiniams verslams, kuriems aktualūs įvairūs finansavimo sprendimai. „Verslo segmente stebime nuolat augantį finansavimo poreikį. Apklausos ir susitikimai su verslo atstovais patvirtina, jog šiems vis aktualesnės tampa ne tik klasikinės, bet ir pagal gavėjo poreikius, veiklos pobūdį ir apimtis pritaikytos kreditavimo paslaugos, – pastebi Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas. – Tad rinkos dalyvių dėmesys šiai sričiai yra labai laukiamas.“

„PayRay“, tuomet kaip faktoringo kompanija „Vilnius factoring company“, veiklą Lietuvoje pradėjo 2018 m. birželį. Nuo veiklos pradžios „PayRay“ finansavo sąskaitų už 165 mln. eurų. Įmonė išaugino ir faktoringo portfelį – jis siekia 28 mln. eurų. Bendrovės teikiamomis paslaugomis pasinaudojo 150 įmonių.

Šiuo metu kompanijoje dirba daugiau kaip 20 patyrusių finansų sektoriaus profesionalų.

„PayRay“ įstatinis kapitalas siekia 20 mln. eurų.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių