Espresso su

#espresso su Vytautu Romeika: darbo „PayRay“ pradžia karantine – nepamirštama patirtis

10 Liepa 2020PayRay

„Domėjimasis verslo kraujotakoje esančiais skaičiais ir klientų elgsenos rodikliais pasąmoningai mane vedė į finansų organizaciją“, – sako „PayRay“ rinkodaros vadovu neseniai tapęs Vytautas Romeika. Ilgametę patirtį turintis ekspertas prie kompanijos prisijungė ypač neįprastomis aplinkybėmis: praėjus dienai nuo jo darbo pradžios, šalyje buvo paskelbtas karantinas, tad su kolegomis teko pažindintis virtualiai. Tokia patirtis užgrūdino, nors V. Romeikai užsispyrimo ir taip netrūksta: jis keliasi 5 ryto ir stengiasi kuo daugiau nuveikti. Tokiu būdu vien geriant rytinę kavą ir keliaujant į darbą V. Romeika pernai perskaitė arba išklausė 40 knygų. 

„Domėjimasis verslo kraujotakoje esančiais skaičiais ir klientų elgsenos rodikliais pasąmoningai mane vedė į finansų organizaciją“

Kas jus nuvedė iki „PayRay“? 15 metų dirbu rinkodaros srityje, iš kurių didžiąją dalį – paslaugų sferoje. Savo darbus ir karjerą planuoju taip pat, kaip ir kertinius gyvenimo etapus – į priekį. Tad į „PayRay“ mane atvedė skaičiai ir smalsumas. Save laikau pragmatišku žmogumi – mane daug stipriau motyvuoja rezultatas, nei pats procesas. Būtent dėl šios priežasties save priskiriu prie tų žmonių, kurie preciziškai vertina priežasties ir pasekmės santykį planuojant ateities veiksmus. Daugelis vis dar įsivaizduoja rinkodarą kaip spalvingomis fantazijomis apjuostą kūrybinį reklamos procesą. Vis dėlto tai yra tik vyšnia ant torto, kurio daugiasluoksnis pagrindas – klientų elgsenos ir produktų pardavimų analitika. Manau, kad domėjimasis verslo kraujotakoje esančiais skaičiais ir klientų elgsenos rodikliais pasąmoningai mane vedė iki finansų organizacijos. 

Kokie karjeros pasiekimai jums svarbiausi? Svarbiausiais savo pasiekimais laikau tuos, kurie padėjo subrendusius verslus ištraukti iš duobės arba reikšmingai prisidėti prie visiškai naujo produkto sukūrimo ir jo sėkmingo įtvirtinimo rinkoje

Dėl ko mėgstate savo darbą? Savo darbą mėgstu, nes turiu galimybę realizuoti sukauptą patirtį prisidedant prie verslo augimo. Ko gero, išprotėčiau, jeigu tektų dirbti monotonišką funkcinį darbą.

Papasakokite apie savo prisijungimo prie kompanijos patirtį? Kuo ji išskirtinė? Kokios pagrindinės patirtys? Neabejoju, kad šią patirtį išsaugosiu visą gyvenimą. Darbo keitimas yra puikus išėjimo iš komforto zonos pavyzdys ir didžiausias iššūkis čia – kultūrinė ir funkcinė nežinomybė. Praėjus vos dienai nuo mano starto „PayRay“, šalyje buvo paskelbtas karantinas ir 2,5 mėnesio teko dirbti nuotoliniu būdu, gyvai nepažinus kolegų. Ir nors šiais laikais nuotolinis darbas jau yra tapęs įprasta praktika, ypač internetiniame versle, tačiau startuoti nuotoliniu būdu yra kiek kitokia patirtis. Juk dirbant biure nemažai rezultatui įtakos turinčių idėjų gimsta neformalių pokalbių metu, be to, įprastoje darbinėje aplinkoje daug greičiau pažįstama organizacija, jos kultūra, vertybės, procesai ir pan. Vis tik, nepaisant nestandartinės pradžios, esu labai patenkintas visų kolegų ir vadovų palaikymu bei noru padėti man sėkmingai įsivažiuoti. 

Kokios jūsų atsakomybės kompanijoje „PayRay“? Pagrindinė atsakomybė – reikšmingai prisidėti prie verslo augimo visose rinkose, kuriose veikia ir veiks „PayRay“. Tam siekti skirti įrankiai – efektyvios rinkodaros strategijos sukūrimas ir įgyvendinimas atrenkant optimaliausias taktikas bei partnerius. Produktų portfelis yra be galo įdomus: paskolos verslui, faktoringas ir įvairūs kreditai, tad nuodugni kliento kelionės ir gyvenimo ciklų analizė tampa nuolatine atsakomybe. Svarbu paminėti, kad „PayRay“ tampa banku – sėkmingas konversijos procesas yra didžiulis komandinis darbas ir man yra didelė garbė būti jos dalimi. 

Kokius sau ir kompanijai „PayRay“ tikslus išskiriate kaip svarbiausius? Klientų portfelio auginimą ir nuolatinį paslaugų kokybės kėlimą. 

„Fintech ekosistema, efektyvus didžiųjų duomenų panaudojimas ir emocinis intelektas – šiuo metu mane labiausiai dominantys dalykai"

Kokius jūsų profesinis moto/požiūris, kuriuo vadovaujatės? Viena pagrindinių mano vertybių yra nuolatinis tobulėjimas. Šią vertybę taikau tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. 

Kokį profesinį patarimą dažniausiai duodate kolegoms? Pagrįsdamas savo požiūrį dažnai vartoju A. Ensteino citatą: „Beprotybė daryti tuos pačius dalykus ilgą laiką ir tikėtis vis kitokio rezultato“.

Kokie yra jūsų darbo įpročiai? Kaip pradedate dieną? Jau senokai praktikuoju tam tikrų rutinų susikūrimą ir puoselėjimą. Moksliniais faktais įrodyta, kad pirmosios 4 dienos valandos yra pačios efektyviausios, tad, siekdamas tuo pasinaudoti, jau ilgą laiką keliuosi apie 5 valandą ryto, tuomet gerdamas juodą kavą iki 7-os skaitau knygas, siekdamas užtvirtinti trūkstamus įgūdžius, tuomet papusryčiauju ir važiuoju į darbą. Rytinių spūsčių problemą taip pat išsprendžiau – klausausi audioknygų. Visa ši rytinė rutina pernai padėjo man perskaityti ar išklausyti apie 40 knygų. Atvykęs į darbą susipažįstu su rezultatais ir neriu į prioritetus. O baigiantis dienai ją įsivertinu ir vakare susiplanuoju kitos dienos prioritetus. 

Kaip geriausiai susikaupiate? Pati geriausia susikaupimo priemonė man – tyliai ausinėse klausyti šiuolaikinės modernios klasikos ir imtis svarbiausių užduočių. Planavimo darbus atlieku tik ramioje aplinkoje, nes šurmulys slopina kūrybingumą.

Koks jūsų laisvalaikis, kokių hobių turite? Kaip atsipalaiduojate ir sukaupiate energijos darbams? Šeimoje turime italų kurtų veislės šunį, tad ilgi pasivaikščiojimai klausantis tinklalaidžių (podcast) ar muzikos tampa neatskiriama dienos dalimi. Bendras šeimos pomėgis – kelionės. Kartu su žmona neįsivaizduotume gyvenimo be kelionių. Na ir, žinoma, be sporto – kalnų dviračio ir lauko teniso. 

Trys idėjos ar dalykai, kurie šiuo metu jus labiausiai traukia ar kuriais domitės? Fintech ekosistema, efektyvus didžiųjų duomenų panaudojimas ir emocinis intelektas.

Espresso ar cappuccino? Dvigubas espresso

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių