Espresso su

#espresso su Mindaugu Stasioniu: galimybių kurti ieškau ir finansų srityje

30 Birželis 2020

Mindaugas Stasionis – „PayRay“ direktoriaus pavaduotojas, tad kasdien kartu su įmonės vadovu sprendžia tiek einamuosius, tiek ir strateginius veiklos klausimus. Jo kelias finansų srityje prasidėjo Stokholmo ekonomikos aukštojoje mokykloje Rygoje ir tęsėsi viename didžiausių šalies komercinių bankų. Dabar savo laiką M. Stasionis dalija tarp darbo „PayRay“, artimųjų ir didelės aistros knygoms.

Kokios jūsų pagrindinės atsakomybės „PayRay“? Kartu su kompanijos vadovu esame pasidaliję veiklos sritimis – aš daugiausia rūpinuosi informacinėmis technologijomis, verslo plėtra Baltijos šalyse, ilgalaikių projektų koordinavimu, pardavimų procesais. Taip pat dalyvauju kuriant įvairias strategijas – į kokias rinkas verta sukti, kokius produktus siūlyti klientams. Į mano darbotvarkę įrašytas ir pokyčių bei specializuotų projektų koordinavimas – resursų paskirstymas, sklandaus proceso užtikrinimas.

Kaip prasideda jūsų darbo diena? Atėjęs pirmiausiai su visais pasisveikinu, apeinu biurą – tai leidžia man pajausti, kokia energija ir nusiteikimas vyrauja. Tai, kaip žmonės jaučiasi, lemia, kokia bus diena, kiek laiko reikės skirti einamiesiems iššūkiams spręsti. Savo darbo vietoje perskaitau projektus, kurie pateikti svarstymui, patikrinu elektroninį paštą ir tuomet judu į užduočių valdymo sistemą – kad nepraleisčiau svarbių darbų, kuriuos tądien reikia atlikti. 

Kodėl mylite savo darbą? Jaučiu didelį džiaugsmą kurdamas, o darbas „PayRay“ suteikia šią galimybę. Nuo pat įmonės veiklos pradžios dalyvavau kuriant organizacijos ir pardavimų struktūrą. Todėl ir myliu savo darbą – čia dirbu su multifunkcine komanda, savo sprendimais prisidedu prie įmonės veikimo, įgyvendinu verslo plėtros strategiją. Žaviuosi matydamas, kaip komanda, kurią subūrėme, sparčiai juda pirmyn net ir „paleidus vairą“. 

Koks, jūsų nuomone, yra didžiausias „PayRay“ pasiekimas iki šiol? Per trumpą laiką mes subūrėme stiprią komandą, pritraukėme klientų ir sukūrėme efektyvią pardavimų struktūrą. „PayRay“ tik pusantrų metų, tačiau mūsų procesai veikia visu pajėgumu. Dirbame tikrai konkurencingame verslas-verslui segmente ir varžomės su ilgiau dirbančiais rinkos žaidėjais, tačiau rodome puikius rezultatus. Kai kuriuos konkurentus jau aplenkėme, kitus praaugsime artimiausioje ateityje ir taip priartėsime prie tikslo tapti didžiausiu specializuotu žaidėju Baltijos šalyse. To neįmanoma padaryti be stiprios komandos, kurioje kiekvienas įneša savo unikalų indėlį. Komanda greitai sustiprėjo, „susicementavo“ ir dabar ryžtingai siekia vieno tikslo. „PayRay“ įgyta patirtis skatina tiesiog imti ir daryti. Dažnai yra paprasčiau nei atrodo iš pradžių. 

Kokiu patarimu dažniausiai dalijatės su klientais ar kolegomis? Vadovaujuosi filosofija, jog komandai lyderis turi suformuoti kryptį, uždegti žalią šviesą ir pašalinti didžiausias kliūtis, su kuriomis susidurs komanda. Vadovas nebūtinai bėga pirmas su vėliava – jis turi mokėti suderinti skirtumus ir trikdžius, taip pat išgryninti komandos narių stiprybes. Vieniems geriau sekasi strateginės užduotys, o kitiems puikiai pavyksta dirbti su kruopštumo reikalaujančiais projektais. Svarbiausia, kad žmonės turėtų laisvę pasireikšti – tuomet atsiskleidžia geriausi jų sugebėjimai. 

Kuo užsiimate laisvalaikiu? Esu linkęs keisti laisvalaikio veiklas. Per pastaruosius dešimt metų mokiausi jogos, žaidžiau skvošą, pokerį, šokau salsą ir lindyhopą, taip pat užsiėmiau kovos menais. Šiuo metu vieno konkretaus hobio neturiu, bet dalį laiko skiriu kinų sveikatingumo sistemai „Cigun“.

Koks jūsų mottoMano mėgstama frazė, kuria vadovaujuosi darbe yra „Vienas kartas – atsitiktinumas, du – sutapimas, o trys – jau simptomas“. Šis posakis atspindi tai, kaip vertinu darbe pasitaikančius nesklandumus. Nemanau, kad pirmą kartą kilus nedidelei problemai verta skirti jai daug laiko. Komanda, turėdama erdvės klysti, priima kūrybiškus sprendimus. Visgi, kai klaidos kartojasi, tai signalizuoja gilesnius ir dažniausiai nematomus iššūkius, į kuriuos būtina įsigilinti.

Kokio įdomaus fakto apie jus dar nežino kolegos? Kolegos tikriausiai nustebtų sužinoję, jog jau daugiau nei dešimtmetį nežiūriu televizijos. Prieš kurį laiką supratau, kad televizorius man reikalingas tik krepšinio rungtynėms ir žinioms, tad priėmiau sprendimą atsisakyti televizijos. Iš pradžių buvo keista, tačiau suvokiau, jog tą laiką galiu skirti kitiems pomėgiams, pavyzdžiui, skaitymui. O žinias puikiai pakeičia TED kalbos, kurių mėgstu klausytis. Taip pat vienintelis biure geriu argentinietišką matę – šis gėrimas dėl išskirtinio skonio tikrai nepatenka į kolegų mėgstamiausių gėrimų sąrašą. 

Kokią knygą ar filmą rekomenduotumėte kitiems? Skaityti mėgstu – mano „ryjami“ žanrai yra mokslinė fantastika bei fantasy, tačiau skaitau ir psichologines, verslo vadybos knygas. Dažniausiai repertuare būna bent keturios knygos – audio knyga automobilyje, skaitinys apie vaikų auklėjimą, kažkas iš mokslinės fantastikos ir viena rimtesnė knyga. Skaitau pakaitomis, priklausomai nuo to, kuri labiausiai įtraukia. Pastaruoju metu didžiausią įspūdį paliko Yuval Noah Harari kūrinys „Sapiens“, suteikęs galimybę pažiūrėti į žmonijos istoriją iš naujos perspektyvos. Prieš keletą metų labai patiko Ian Morris knyga „War! What is it good for?“ – joje tyrinėjama, kaip viską griaunantys karai prisidėjo prie šiandieninės visuomenės vystymosi. Viena geriausių skaitytų fantasy sagų yra populiarusis George Martin kūrinys „A Song of Ice and Fire“. Mėgstu ir filmus, serialus, tačiau skaitymui skiriu šiek tiek daugiau laiko.

Espresso ar cappuccinoIlgą laiką visą dieną mėgaudavausi cappuccino, tačiau dirbdamas italų kapitalo įmonėje mokausi ir itališkų kavos gėrimo taisyklių. Taigi, po pietų jau pripratau prie juodos kavos ar espresso, o kavą su pienu ar cappuccino renkuosi ryte.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių