Espresso su

#espresso su Lijana Štariene: „PayRay“ sėkmė – kūrybinga ir veržli komanda

23 Birželis 2020PayRay

„Ne kiekvienam pasiseka pamatyti, kaip nuo nulio kuriama finansų įstaiga, ir prie to prisidėti“, – sako „PayRay“ teisės ir atitikties vadovė Lijana Štarienė. Prisijungti prie naujai kuriamos kompanijos ji nusprendė po devynerių metų darbo bankininkystės sektoriuje. Šiandien L. Štarienė įsitikinusi, kad komandos pasiekimai kalba patys už save – per kiek daugiau nei per metus pavyko ir išauginti pardavimus, ir pasiruošti banko licencijai. Apie savo patirtį ji pasakoja rubrikai #espresso su…

Kokios jūsų pagrindinės atsakomybės „PayRayEsu atsakinga už teisės ir atitikties sritis – tai apima ir pačius paprasčiausius kasdienius darbus, ir lyderystę sudėtinguose projektuose. Itin daug darbuojamės kartu su kolegomis iš pardavimų skyriaus, vidaus audito vadove, IT kolegomis. Rūpinamės tiek išoriniais klausimais, susijusiais su klientais, tiek ir vidiniais, tokiais kaip įmonės augimas ir plėtra. Iš tiesų, niekada negalvojau, kad dirbsiu su tiek daug įvairių sričių!

Kaip prasideda jūsų darbo diena? Rytinė kava – namų ritualas, tad atvykusi į biurą pirmiausia trumpai peržvelgiu naujienas, peržiūriu aktualią informaciją, skelbiamą Lietuvos banko puslapyje, o tuomet susikoncentruoju į darbus. Turiu įprotį elektroninį paštą tikrinti nuolat, tad užduotis būnu susiplanavusi dar prieš prasidedant dienai.

Kodėl mylite savo darbą? 

Buvau linkusi į humanitarinius mokslus, tad nesitikėjau, jog dirbsiu finansų srityje. Baigiau anglų kalbos studijas, o tuomet įstojau į teisę – man pasirodė, kad būtent čia galėsiu save realizuoti. Ir iš tikrųjų – nebuvo nė dienos, kad būčiau suabejojusi ar pagalvojusi, kad tai ne mano sritis. Man patinka teisine kalba išreikšti kolegų galvose verdančias idėjas, pamatyti rizikas ir atrasti būdus joms suvaldyti, nuolat sekti vykstančius pasikeitimus ir į juos reaguoti. Taip jaučiuosi prisidedanti prie teisingo įmonės kelio.

Koks, jūsų nuomone, didžiausias „PayRay“ pasiekimas iki šiol?

 Manau, kad didžiausias kompanijos pasiekimas yra žmonės, kurie čia dirba. Jie veržlūs, kūrybingi, nenori būti komforto zonoje – būtent tame ir yra užkoduota sėkmė. Komandos pasiekti rezultatai kalba patys už save: sukurta įmonė, įspūdingai augantys pardavimai, pasiruošimas banko licencijai ir jos suteikimas – ir visa tai per gerus metus padarė 20 žmonių! Iki šiol nebuvau mačiusi, kad darbai galėtų vykti tokiu sparčiu tempu.

Kuo užsiimate laisvalaikiu? Esu aktyvus žmogus, bet laiko vis pritrūksta. Bent kartą per savaitę lankausi sporto klube arba žaidžiu tenisą. Be to, labai mėgstu gėles, tad vasarą tiesiog kišu rankas į žemę ir sodinu. Esu išprotėjusi dėl gėlių, krūmų, medžių – jeigu galėčiau gyventi tik savo malonumui, visą savo laiką skirčiau gėlėms.

Kokio įdomaus fakto apie jus nežino kolegos?  Visai neseniai susižavėjau golfu! Užsibrėžiau tikslą išmokti žaisti ir manau, kad man sekasi visai neblogai. Labai laukiu, kada galėsiu žaisti lauke. Nors golfas ramus sportas, jo metu visiškai atsijungia galva – reikia labai gerai susikoncentruoti į kamuoliuką, tad apie nieką kitą mąstyti neišeina. Neseniai susižavėjau vyno pamokomis, tad tikiuosi šį pomėgį pratęsti ir toliau. 

Kokią knygą/filmą/užsiėmimą/kelionių kryptį rekomenduotumėte? Pati įspūdingiausia mano kelionė buvo į Braziliją. Jeigu kas nors pasiūlytų skristi ten dar kartą, nieko nelaukdama susikraučiau daiktus! Tai vienareikšmiškai pati gražiausia mano matyta šalis, o labiausiai sužavėjo jos gamta: džiunglės, Amazonė, kriokliai. Taip pat išskirtinė patirtis buvo piranijų žvejyba.

Kalbant apie filmus, įspūdį yra palikęs ne vienas. Man patiko, pavyzdžiui, „Neliečiamieji“, „Parazitas“ arba lietuvių kūrėjų serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“. Labiausiai iki šiol padariusi įspūdį knygą – P. Coelho „Alchemikas“. 

Koks jūsų mottoManau, kad posakis „Susirask mėgstamą darbą ir tau nereikės dirbti visą gyvenimą“ yra labai teisingas. Dirbu įdomų darbą, matau rezultatus, suprantu, koks mano indėlis į bendrus įmonės tikslus. Gal nuskambės banaliai, bet taip pat manau, kad nieko neįmanomo nėra – įdėjus darbo, pastangų, ilgainiui ateina ir sėkmė. Niekada negalvoju, kad negaliu kažko padaryti – jei reikia, imu ir darau!  

Espresso ar cappucinoAnksčiau kavą gerdavau vieną kartą per dieną kavą ir tik namuose – ten ji man pati skaniausia. Tačiau pradėjus dirbti „PayRay“ šis įprotis pasikeitė. Daugelis kolegų yra kavos mėgėjai, tad dabar turiu įprotį kavos puodelį išgerti ir po pietų. Ar geriu espresso, ar cappucino priklauso nuo kompanijos ir nuo nuotaikos – manau, abu variantai yra geri.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių