Espresso su

#espresso su Pauliumi Jokšu: „Kai turi aiškų tikslą, įveikiamos visos kliūtys“

30 Birželis 2020

Paulius Jokšas, vykdomasis „PayRay“ direktorius, atsakingas už svarbiausias kompanijos operacijas. Jis – diplomuotas finansų ir ekonomikos specialistas, ankstesnę patirtį sukaupęs viename didžiųjų šalies komercinių bankų. Jau daugiau nei 15 metų P. Jokšas dirba būtent faktoringo srityje. Laisvalaikiu jis leidžiasi į pažintines keliones su šeima, bėgioja, skiria laiko mėgstamų režisierių filmams. Geriau su P. Jokšu prie kavos puodelio susipažinti galite ir jūs.

Kokios jūsų pagrindinės atsakomybės „PayRay“? Esu atsakingas už tai, kad sklandžiai vyktų svarbiausios įmonės operacijos. Klientui įsigijus faktoringo paslaugą prasideda mano vadovaujamos komandos darbas – reikia paruošti sutartis, surinkti ir išmokėti pinigus, stebėti įmokas. Kartu su kolegomis daug dirbame ir su sukčiavimo rizikos mažinimu, prevencija. Juk apmokame sąskaitas be jokio turto įkeitimo, todėl svarbu apsisaugoti nuo potencialių praradimų.

Kaip prasideda jūsų darbo diena? Rytą visada skiriu darbų planavimui ir procesų sustygavimui. Pasitikrinu, kokios užduotys reikalauja didžiausio dėmesio, kokios naujos sutartys ar mokėjimai įkrito, peržiūriu komandos užduočių statusus ir važiuoju toliau. 

Kodėl mylite savo darbą? Neabejoju, kad mūsų siūlomas produktas yra svarbus ir vertinamas smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių. Klientui faktoringo paslauga pasinaudoti yra pakankamai lengva, tačiau tuo pačiu išsprendžiami dideli verslui kylantys iššūkiai. Mėgstu sakyti, kad apyvartinės lėšos – tarsi įmonių kraujas, o faktoringas padeda užtikrinti gerą jo apytaką. 

Koks, jūsų nuomone, yra didžiausias „PayRay“ pasiekimas iki šiol? Manau, kad didžiausias pasiekimas – sėkmingas kompanijos veiklos startas. Nuo veiklos pradžios praėjusių metų birželį pasiekėme išties aukštų rezultatų. Daugiausia dirbu su kasdienėmis operacijomis ir klientais, todėl iš arti matau, kaip sparčiai mums pavyko išauginti verslo apimtis. 

Kokiu patarimu dažniausiai dalijatės su klientais ar kolegomis? Man atrodo, kad svarbiausia perduoti kolegoms meškerę – kitaip tariant, savo žinias. Tuomet jie galės sklandžiai siekti rezultatų– gaudyti žuvis. Kalbant apie požiūrį į darbą, tikiuosi, kad mano komandai nebus neįveikiamų kliūčių. Visada galima rasti išeitį, tad mano lūkestis ir patarimas kolegoms dažniausiai būna atkakliai siekti užsibrėžto tikslo.

Kuo užsiimate laisvalaikiu? Turiu tris mažamečius vaikus, tai jie laisvalaikiu mane ir įkrauna, ir iškrauna. Žinoma, stengiuosi porą kartų per savaitę bent po pusvalandį pabėgioti. O labiausiai mėgstu intensyvias pažintines keliones. Pasideginti užtenka ir pusdienio, daug įdomiau kartu su šeima tyrinėti naujas vietas.

Koks jūsų mottoNiekada nepasiduok (angl. never give up). Net jei užgriūva didžiulis darbų kiekis ar nesiklosto asmeniniai santykiai, visada ateina kita diena, kuomet viskas išsisprendžia ir pajuda į priekį.

Kokio įdomaus fakto apie jus dar nežino kolegos? Kolegoms iš tiesų atrodau labai ramus, tačiau jie tikriausiai nustebtų, sužinoję, kad pradinėje mokykloje buvau labai išdykęs vaikas. Tiesa, dar tada ir nusprendžiau, kad verčiau laiką skirsiu mokslams, o ne išdaigoms. 

Kokią knygą/filmą/užsiėmimą/kelionių kryptį rekomenduotumėte? Labiausiai man patinka juodojo humoro elementų turintis kinas – brolių Coen’ų, Quentin’o Tarantin’o kūryba. Taip pat rekomenduočiau filmą „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (angl. Three Stands Outside Ebbing, Missouri). Kalbant apie keliones, norėčiau dar kartą apsilankyti Afrikos safaryje – tai nepamirštama patirtis. Be to, traukia ir Pietų Amerika, Australija, Naujoji Zelandija, įdomūs, nepažinti kraštai.

Espresso ar cappuccinoEspresso. Visai neseniai atradau šios kavos skonį ir privalumus – tikriausiai nenuostabu, kad prie šio naujo įpročio prisidėjo ir iš Italijos kilęs vadovas Renato.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių