Naujienos

„PayRay“ ruošiasi tapti banku: stebėtojų taryboje bus solidžią patirtį sukaupę profesionalai

23 Birželis 2020PayRay

Paslaugas verslui teikianti Lietuvos finansų sektoriaus kompanija „PayRay“, anksčiau šį mėnesį gavusi banko licenciją, ruošiasi plėsti veiklos apimtis. Bendrovei tapus banku, jo stebėtojų tarybos nariai bus ilgametę patirtį bankininkystėje ir kituose sektoriuose sukaupę profesionalai: Gintautas Galvanauskas, Kęstutis Šliužas ir Tomas Andrejauskas.

Lietuvos banko teikimu Europos centrinis bankas gruodžio pradžioje išdavė „PayRay“ licenciją, leidžiančią skolinti ir priimti indėlius. Šis atsakingų institucijų sprendimas žymi naują kompanijos, šiuo metu teikiančios faktoringo paslaugas ir mikrokreditus smulkiajam bei vidutiniam verslui, veiklos etapą.

„Aktyviai bendraudami su klientais, gilindamiesi į jų poreikius ir nagrinėdami situaciją rinkoje atradome nišą naujo banko veiklai. Pavyzdžiui, neseniai atlikto Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių vadovų nuomonės tyrimo duomenimis, net 44 proc. jų mano, jog naujas bankas padidintų konkurenciją dėl klientų tarp rinkos dalyvių. Dar 28 proc. jų įsitikinę, kad naujas bankas reikštų daugiau galimybių skolintis šalyje veikiančiam verslui. Būtent šiuos lūkesčius ir sieksime atliepti“, – sako Renato La Fianza, „PayRay“ generalinis direktorius.

Indėlius priims kitų metų viduryje

Banku tapsianti „PayRay“ ir toliau koncentruosis į trumpalaikius apyvartinio kapitalo finansavimo sprendimus, skirtus smulkiosioms ir vidutinėms verslo įmonėms. Paslaugų portfelį, kuriame šiuo metu faktoringas ir mikrokreditai, papildys trumpalaikės paskolos verslo klientams. Taip pat internetu bus priimami fizinių asmenų indėliai.

„Kiek daugiau nei dešimtadalis verslo įmonių atstovų, kalbėdami apie iššūkius, su kuriais susiduria mėgindami pasiskolinti apyvartiniam kapitalui, įvardija pernelyg aukštą skolinimosi kainą. O dar maždaug tiek pat – pernelyg lėtai finansų institucijų priimamus sprendimus. Savo veikla sieksime sukurti daugiau konkurencijos. Veiklos plėtra į indėlių rinkimą taip pat prisidės prie geresnių sąlygų verslui ieškoti veiklos finansavimo konkurencijomis sąlygomis, o žmonėms – įdarbinti sutaupytas lėšas“, – sako R. La Fianza.

Bendrovės specialistų komanda šiuo metu dirba siekdama sustyguoti visus platesnėms veiklos apimtims reikalingus procesus. Indėlių (eurais, nuo 6 mėn. trukmės) paslaugą numatoma pasiūlyti kitų metų viduryje.

Anot R. La Fianza, „PayRay“ taip pat numato ir veiklos geografijos plėtrą.

Stebėtojų taryboje – žinomi profesionalai

Paslaugų portfelio ir veiklos geografijos plėtrą numatanti „PayRay“ remiasi ilgametę patirtį finansų sektoriuje sukaupusių profesionalų komanda. Ją dar labiau sustiprins stebėtojų taryba, kurios nariai bus Lietuvoje žinomi bankininkystės ir vadybos ekspertai: buvęs „Danske Bank“ Lietuvoje vadovas Gintautas Galvanauskas, buvęs „Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas ir investuotojas, buvęs „Swedbank“ Lietuvoje korporatyvinės bankininkystės departamento bei rinkų departamento vadovas Tomas Andrejauskas.

„PayRay“, tuomet kaip faktoringo kompanija „Vilnius factoring company“, veiklą Lietuvoje pradėjo 2018 m. birželį. Nuo veiklos pradžios „PayRay“ finansavo sąskaitų už 165 mln. eurų. Įmonė išaugino ir faktoringo portfelį – jis siekia 28 mln. eurų. Bendrovės teikiamomis paslaugomis pasinaudojo 150 įmonių.

Šiuo metu kompanijoje dirba daugiau kaip 20 patyrusių finansų sektoriaus profesionalų.

„PayRay“ įstatinis kapitalas siekia 20 mln. eurų.

Reprezentatyvią Lietuvos smulkiųjų ir vidutinių verslo įmonių apklausą atliko „Vilmorus“. Jos metu telefonu buvo apklausti 403 įmonių vadovai/savininkai ar finansininkai. 

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį

Gaukite naudingus patarimus, padėsiančius auginti verslą!

PRADĖKITE JAU ŠIANDIEN!

Suteikite savo verslui daugiau galimybių